אדם נוימן במו"מ מתקדם להסדר עם סופטבנק: יקבל 500 מיליון דולר רגע לפני הנפקת WeWork


אדם נוימן במו"מ מתקדם להסדר עם סופטבנק: יקבל 500 מיליון דולר רגע לפני הנפקת WeWork

כלכליסט

כלכלה / כלכליסט 6 צפיות תגובות

אדם נוימן, המייסד המודח של חברת חללי העבודה המשותפים WeWork, וסופטבנק שסיפקה חילוץ לחברה ב-2019, התקדמו בשבועות האחרונים משמעותית במו"מ לקראת השגת הסדר במחלוקת המשפטית ביניהם, כך מדווח הניו יורק טיימס. התביעה שהגיש נוימן באפריל שנה שעברה נגד הענקית היפנית עיכבה את הניסיונות המחודשים להנפיק את החברה.

 

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

המחלוקת מתבססת על כך שכחלק מהחילוץ במיליארדי דולרים הציעה סופטבנק לשלם 3 מיליארד דולר עבור מניות שהיו בבעלותו של נוימן ובעלי מניות אחרים. אולם חודשים ספורים לאחר מכן כשמגפת הקורונה רוקנה את המשרדים השונים של WeWork, חזרה בה סופטבנק מההצעה. בעקבות זאת הגיש נוימן תביעה בטענה להפרת הסכם. "נוימן סמך על סופטבנק וקרן ויז'ן שינווטו את WeWork, החברה שהוא ורבים אחרים עבדו קשה כדי להקים", נכתב בתביעה.

 

אדם נוימן אדם נוימן

 

החילוץ של סופטבנק הגיע לאחר ניסיון כושל מצידו של נוימן, ששימש אז כמנכ"ל, לבצע הנפקה ציבורית ראשונה (IPO) לחברה, ולאחר שנחשף כי אסטרטגיית ההתרחבות האגרסיבית שיזם הובילה את החברה קרוב לפשיטת רגל. בחודש שעבר דיווחו בוול סטריט ג'ורנל כי בסופטבנק מתכננים כעת לשלב את WeWork עם חברת spac על מנת להוציא לפועל הנפקה בניו יורק. לפי אותו דיווח, דירקטוריון WeWork והמנכ"ל סנדיפ מאת'רני בוחנים שורה של הצעות מחברות ספאק שהונפקו בעת האחרונה. אחת מחברות הספאק שמולה מתנהלים מגעים היא זו שהובילה שהובילה קרן בואו קפיטל (Bow Capital Managemen), ומעבר לה יש ולפחות עוד חברת ספאק אחת על הפרק.

 

אולם המחלוקת המשפטית המתמשכת בין שני הצדדים מאיימת על עסקה מסוג זה מכיוון שהיא לא מאפשרת לגלות מה גודל השליטה של סופטבנק בחברה.

 

בכל זאת, המקורבים מזהירים כי המגעים להסדר עוד לא סופיים ועלולים להיכשל. לפי התנאים המוצעים, סופטבנק תרכוש מחצית ממספר המניות שתכננה במקור, כך שתשלם 1.5 מיליארד דולר ולא 3 מיליארד דולר. פירוש הדבר כי נוימן ירוויח קרוב ל-500 מיליון דולר ולא מיליארד דולר כמתוכנן, אך הוא ימשיך להחזיק בכמות גדולה יותר של מניות.

תגובות