גאווה ישראלית – כל תלמידי נבחרת ישראל במדעי המחשב זכו במדליות באולימפיאדה


גאווה ישראלית – כל תלמידי נבחרת ישראל במדעי המחשב זכו במדליות באולימפיאדה

טכנולוגי 04

טכנולוגיה / טכנולוגי 04 13 צפיות תגובות

האולימפיאדה הבינלאומית במדעי המחשב IOI התפרסה על שני ימי בחינה, כאשר בכל יום חברי הנבחרת קיבלו 3 משימות מורכבות, אותן הם פתרו באמצעות קוד. המשימות היו בעלות אופי אלגוריתמי ודרשו חשיבה יצירתית ויכולות תכנות תחרותי. את שלושת המשימות המתחרים היו צריכים לפתור בתוך 5 שעות.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת נבחרות ישראל במדעים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במסגרת מיזם משותף. הנבחרת שהשתתפה באולימפיאדה הוכשרה באוניברסיטת בר אילן בהובלת צוות מאמנים ובראשם ד"ר אבשלום אלמלח, המנהל האקדמי, רון ריבצ'ין, המאמן הראשי והצוות- דניאל אגסי, עומר רונן, נעם ליכט וניר שלמון.

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס, אלי פריד: "עונת האולימפיאדות הבינלאומיות במדעים נפתחה עם שורת הישגים מרשימים ומעוררי גאווה של חברי נבחרות ישראל במדעים. הכישרון, ההתמדה והמאמץ של תלמידי ישראל מוכיחים את עצמם ואני תקווה שנמשיך להתבשר בהישגים אישיים ולאומיים. אנו רואים חשיבות רבה בהשקעה המשמעותית המשותפת עם משרד החינוך ובהענקת הכלים האיכותיים ביותר לתלמידות ולתלמידי ישראל".

נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' אריה צבן, נפגש עם הזוכים בלשכתו ואמר: "כל הדלתות פתוחות בפניכם, אתם מוכשרים מאוד אבל אני מפציר בכם לבחור בדרך בה תצליחו להשפיע על החברה. נשמח שתהיו כאן איתנו במחקר פורץ הדרך אבל אנו נהיה גאים בכם בכל מקום שתבחרו להיות ולהשפיע".

תגובות