הצהרת רה"מ: "אם נראה שזה לא עובד – נחזור להדק את ההגבלות"


הצהרת רה"מ: "אם נראה שזה לא עובד – נחזור להדק את ההגבלות"

חדשות 0404

חדשות / חדשות 0404 17 צפיות תגובות

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב (מוצאי שבת) מסיבת עיתונאים בעניין השלב הראשון של ההקלות אחרי הסגר.

בפתח דבריו אמר רה"מ: "בגל הראשון כל העולם בא אחרינו לסגר, בגל השני נכנסנו לפני כולם, אנחנו מתחילים לצאת מהסגר כשמדינות חדשות נכנסות אליו. אני שמח שהתעקשתי על הסגר, הוא עובד.

אנו יוצאים הפעם בזהירות ויוצאים לפי מתווה שנקבע לפי מומחי הבריאות במשרד הבריאות. יש מתווה והלכנו אליו בכל נקודה ונקודה, גם בכל מה שקשור לציבור החרדי בערים האדומות. בדיוק מה שנקבע. לא הסכמתי לשום שינוי ולשום ויתור.

אכנס את קבינט הקורונה מחר או מחרתיים ונחליט על ההמשך, אבל חשוב לשמור על הכללים. אם כולנו נשמור על הכללים זה יעבוד. אם נראה שזה לא עובד ואנו חוזרים חזרה, בלית ברירה נחזור להדק את ההגבלות.

לגבי הערים האדומות, קיבלנו את ההמלצה של צוות המומחים במשרד הבריאות. אני קורא לציבור החרדי לשמור על ההנחיות. התורה מקדשת את החיים. צריך לשמור על החיים והבריאות. הבריאות קודמת לכלכלה. אני אשמור על הכללים לפי מה שהחוק מאפשר. אני יודע שזו משימה קשה. נשמור על כתר סביב הערים הללו. אני רוצה לראות ערים אדומות הופכות לירוקות. אני לא רוצה לראות את התחלואה בערים האדומות זולגת לשאר האוכלוסייה".

בתגובה לקריאת הרב חיים קניבסקי לפתיחת תלמודי התורה אמר: "אני קורא לציבור החרדי ולמנהיגיו לא לעשות את זה. הלכנו בהתאם להמלצת צוות הבריאות לפתוח את הגנים. בפירוש אמרו שלא צריך לפתוח מעבר לזה". נתניהו נשאל אם תתבצע אכיפה, "יש לנו מספר מוגבל של שוטרים ופקחים – ואנחנו נפעיל אותם. אין אפשרות לשלוח שוטר לכל פינת רחוב בכל עיר וכל סמטה".

רה"מ הוסיף: "אני לא רוצה לראות אירועי אלימות. אני מכבד את עולם התורה, אבל גם מכבד את הבריאות של אזרחי ישראל. אני פונה לשכל הישר וללב החם של כל האנשים – חילונים וחרדים כאחד. אנו לא יכולים לרמות את הנגיף. אם נצליח זה תלוי בכם".

תגובות

Comments System WIDGET PACK