נופר אנרגיה גייסה 555 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים


נופר אנרגיה גייסה 555 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים

גלובס

כלכלה / גלובס 10 צפיות תגובות

חברת האנרגיה המתחדשת נופר אנרג'י גייסה היום מאות מיליוני שקלים מגופים מוסדיים בשוק ההון. הגיוס התבצע במחיר של 71.66 שקל למניה והשתתפו בו, בין השאר, אלטשולר שחם (כ-200 מיליון שקל), הפניקס (כ-190 מיליון שקל), בית ההשקעות מור (כ-90 מיליון שקל), קרן ספרה (30 מיליון שקל) ומגדל (כ-36 מיליון שקל). 

בעל השליטה בנופר הוא המייסד ויו"ר החברה עופר ינאי ומנכ"ל החברה הוא נדב טנא.  

הגיוס התבצע במחיר דומה למחיר הסגירה של נופר אתמול. מניית נופר רשמה היום בבורסה עלייה של כ-9% והגיעה למחיר של כ-78 שקל למניה. במקביל רשמו היום עליות חדות בבורסה עוד מניות מסקטור האנרגיות המתחדשות, ביניהן אנלייט, דוראל, אנרג'יקס, אוגווינד ואלומיי. 

עוד עולה מהדיווח כי נופר אנרגיה ואלטשולר שחם סיכמו על הקמת תאגיד משותף שמוחזק 62% על ידי החברה ו-38% על ידי בית ההשקעות. התאגיד ישקיע ויחזיק בפרוייקטי אנרגיה מתחדשת בהיקף כספי של כ-530 מיליון שקל (200 מיליון שקל יושקעו על ידי אלטשולר שחן וכ-330 מיליון שקל על ידי נופר).

בנוסף, דיווחה החברה על כניסה לפעילות בשוק האנרגיה המתחדשת בפולין באמצעות הקמת תאגיד משותף לייזום והקמה של פרויקטים בהספק של כ-1 ג'יגוואט עם קבלן הקמה מקומי וכן רכישת זכויות בפורטפוליו פרויקטים בהספק של כ-185 מגוואט. במקביל, נופר עדכנה על מו"מ מתקדם עם יזם מקומי באנגליה לטובת ייזום ורכישה של פרויקטי אגירה באמצעות סוללות בהספק של כ-500 מגוואט. 

גלעד אלטשולר, מנכ"ל משותף, מייסד ובעלים משותף בבית ההשקעות אלטשולר שחם, אמר כי "אני מברך על כניסתנו כבעל עניין משמעותי בנופר אנרגיה ועל הקמת השותפות החדשה. בחרנו בנופר לאחר בחינה מדוקדקת וארוכה של השוק ושל החברה. התרשמנו מהנהלת החברה, היכולות היזמיות והמודל העסקי הייחודי אשר מייצר ערכים נוספים ותשואות גבוהות".

נדב טנא, מנכ"ל נופר אנרגיה: "מדובר בהבעת אמון משמעותית בחברה ובפעילותה ובקפיצת מדרגה אשר תסייע ליישום אסטרטגית הצמיחה המהירה בשווקים המאופיינים ברווחיות גבוהה, תוך התבססות על יכולות הצמיחה המתמשכת של שותפויות הייזום ופלטפורמות הצמיחה השונות אשר בבעלותנו".

נופר הצטרפה לבורסה בדצמבר האחרון. החברה גייסה כ-600 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 2.6 מיליארד שקל "אחרי הכסף". מאז החלה להיסחר בתל אביב רשמה מניית החברה ירידה של כ-20% ושוויה בבורסה הצטמק לכ-2 מיליארד שקל. 

בחודש יולי השנה התקשרה נופר במזכר הבנות לא מחייב לרכישת 100% מהזכויות של קרן נוי ושותפיה בפרויקט "מגלים" בדרום הארץ, תמורת 580 מיליון שקל. ואולם, לאחר בדיקה שביצעה החברה ועל רקע ביקורת בשוק ההון כלפי העסקה החליטו בנופר לא להשלים את עסקת הענק.

תגובות