עו"ד שחר בן מאיר קורא ליועמ"ש להוציא את נתניהו לנבצרות: "מנהל משפט 3 פעמים בשבוע"


עו"ד שחר בן מאיר קורא ליועמ"ש להוציא את נתניהו לנבצרות: "מנהל משפט 3 פעמים בשבוע"

כלכליסט

כלכלה / כלכליסט 12 צפיות תגובות

לאחר אורני פטרושקה ועו"ד גלעד ברנע, גם עו"ד שחר בן מאיר דורש מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להורות על הוצאתו לנבצרות של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

קראו עוד בכלכליסט:

 

הפעם לא בגלל "הפרות חוקתיות" או העדפת אינטרס אישי, אלא מכוח החלטת בית המשפט המחוזי מאתמול (ב') לנהל את משפטו הפלילי של ראש הממשלה, שלוש פעמים בשבוע, החל מיום שני ה-5 באפריל.

 

עו"ד שחר בן מאיר עו"ד שחר בן מאיר צילום: אריאל שרוסטר

 

 

"החל מהמועד האמור", כותב בן מאיר, "ייאלץ ראש הממשלה במשך תקופה ארוכה, ובאופן קבוע, להיות נוכח שעות רבות בבית המשפט המחוזי בירושלים, תחת מילוי תפקידו כראש ממשלה". והוא מוסיף: "הדין מכיר באפשרות של קביעת נבצרות שאינה נובעת דווקא ממצב פיסי גרידא, אלא גם כנבצרות נורמטיבית".

 

בן מאיר מוסיף וטוען שממועד התפזרות הכנסת, הממשלה לא מכהנת עוד מכוח האמון שניתן לה על ידי הכנסת ולכך "משמעות עצומה לשאלת הנבצרות של ראש הממשלה הנוכחי, כראש ממשלת מעבר".

 

 

בן מאיר מצביע על פסק הדין של בג"ץ בהרכב 11 שופטים שדחה עתירה למנוע ממנו כנאשם את הרכבת הממשלה, בין היתר בנימוק כי הטלת התפקיד עליו, מבטאת את רצון רוב חברי הכנסת ומכאן את רצון הבוחר.

 

"נימוק זה", נכתב, "לא מתקיים כאן במפורש ובמובהק. שכן לטענתי כאמור יש להודיע על נבצרות שלו, רק ואך ורק כראש ממשלת המעבר, וזאת עד לכינון ממשלה חדשה...נבצרות של ראש ממשלת מעבר אינה "מתנגשת" כלל ברצון הבוחר".

 

רה"מ בנימין נתניהו רה"מ בנימין נתניהו צילום: רויטרס

 

 

 

 

תגובות