פיסת חיים ילידית, טוויסט מארוולי ורציחות מצחיקות: סקירת סדרות חדשות


פיסת חיים ילידית, טוויסט מארוולי ורציחות מצחיקות: סקירת סדרות חדשות

וואלה! תרבות

בידור ותרבות / וואלה! תרבות 3 צפיות תגובות

חלקה הראשון של הסדרה מציג את הנערים והנערות כחבורה אחת, ה-"Rez Dogs", וזהו גם החלק המהנה והמצחיק יותר בעונה. החלקים השונים של החבורה, ובעיקר הדמויות הבולטות בה - אלורה דנן (דווירי ג'ייקובס) ובר (ד'פארו וון-א-טאי) - מייצרים יחד שלם מסקרן ונוגע ללב. מצד אחד, הרצון למרוד שמתבטא במעשי קונדס שמואדרים הרבה מעבר למשקלם הסגולי (כמו שוד מכונית משעשע מאוד או קרב ירי כדורי צבע), ומנגד הכבוד הילידי שכופה עליהם סביבתם הקרובה. כך נוצר קונפליקט שבין הבית המוכר והחם לבין הפנטזיה שמחוצה לו.

דווקא החלק השני של העונה, שלמעשה מתחבר לכל היצירות הקודמות שהוזכרו כאן, מרגיש מעט לאה. בפרקים הללו מתפצלת החבורה וכל אחד מחבריה, כמו גם דמויות אחרות בעיירה, זוכה לפרק שמתמקד בו. כאן טיול ציד בכיכובם של אב ובת שהופך לחשבון נפש על יחסיהם, שם בן לאב מנוכר שמעולם לא תיקן את החור שיצר בחייו של בנו וזוגתו לשעבר. אולי המוצלח ביותר מבין הפרקים הללו הוא זה שמציב במוקד את ביג (ז'אן מקלרנון, "ווסטוורלד", "לונגמייר"), ומציג את סיפור המקור של השוטר שנחשב לבדיחת העיירה. כל אחד מהפרקים הללו כתוב היטב וכולל רגעים מרגשים, אבל משהו בקצב ובסטייל של הפרקים הראשונים של החבורה מעט אובד במהלכם. כאילו הסדרה מקריבה את משב הרוח הקווירקי והקליל שהביאה עמה, בעוד יצירה כבדת ראש ונפש בהתאם לרוח התקופה.

ובכל זאת, גם אם כל פרקיה אינם שווים ברמתם, מדובר בעוד יצירה שמציגה את הוורסטיליות, הרגש והחוכמה של וואיטיטי (שיצר את הסדרה יחד עם סטרלין הרג'ו). הוא שופך אור על דמויות וסיפורים שמעטים כמותם נראו על המסך הקטן אי פעם, ובוודאי לא במסגור הרגיש ואוהב האדם הזה.

עוד בוואלה!

חזרה בזמן: 10 הסדרות הישראליות הטובות של שנת תשפ"א

לכתבה המלאה

תגובות