ראיתי את הלהיט שכולם מדברים עליו, וזה לא סרט - זה שומר מסך


ראיתי את הלהיט שכולם מדברים עליו, וזה לא סרט - זה שומר מסך

וואלה! תרבות

בידור ותרבות / וואלה! תרבות 16 צפיות תגובות

הסיפור הזה מוצג בגילוי לב מוחלט מצידו של פוסטר, שלא חושש להתוודות על עומק אהבתו לתמנונית שפגש במעמקים - ובעזרת צילומי טבע מרהיבים, עם גישה אינטימית באופן נדיר לעולם בהם הם מתרחשים, מה שמאפשר לעקוב מקרוב אחר אינטרקציות בין הגיבורה לכרישים וכיוצא בכך.

כל זה תפס את העולם בשמונה זרועות והפך את "מורתי התמנונית" לשיחת היום, לפחות עד ש"אמילי בפריז" הגיע, אבל הנה, מה שנקרא, דעה לא פופולרית, וגם לא רלוונטית לאור האיחור שבו הביקורת הזו מתפרסמת: ובכן, עם כל הרצון הטוב, לא הבנתי ממה כולם כל כך מתלהבים.

למען האמת, וחלילה בלי טיפת התנשאות, הרעש סביב הסרט תמוה בעיני: פוסטר עצמו הוא מן הדמויות הכי נטולות כריזמה שראיתי על המסכים לאחרונה, וסגנון העשייה שלו לא הולם יצירת דוקו שמתיימרת לספר סיפור, לבנות דמויות ולעורר רגשות.

כפי שצייץ גם הקומיקאי דור כהאן, יותר מאשר סרט, "מורתי התמנונית" נראה לי כמו שומר מסך. זאת, בשל השילוב בין חדות וצבעוניות התמונה, הטון המרגיע ותנועות המצלמה השקטות וההרמוניות. האלמנטים הללו הופכים אותו למשהו שמתנגן ברקע - יפה ונעים, אך שטחי ופונקציונלי. עבודות העריכה והבימוי כאן כה דלות, רדודות ובסיסיות, עד שלולא תחושת המחויבות לצפות עד הסוף במה שכולם מדברים עליו, אין סיכוי שהייתי צולח את הדקה העשירית.

תגובות

Comments System WIDGET PACK