ראש מועצת שומרון: "על הדרג המדיני להתייחס להצתות כטרור לכל דבר ועניין" | צפו


ראש מועצת שומרון: "על הדרג המדיני להתייחס להצתות כטרור לכל דבר ועניין" | צפו

חדשות 0404

חדשות / חדשות 0404 3 צפיות תגובות

לאחר הערכת מצב של כוחות כיבוי האש, יחד עם חטיבת מנשה והמועצה האזורית שומרון, תושבי הישוב מעוז צבי יורשו לחזור לבתיהם במהלך הלילה.

במהלך החג חודשה האש שלוש פעמים וכובתה ע"י לוחמי האש ומתנדבים נוספים. נגרם נזק כבד לתשתיות בישוב, בין השאר לתשתיות המים. לעת עתה נערכים לספק מים לישוב במיכליות מים בסיוע חטיבת מנשה. מחר תתקיים ישיבת חירום להערכת מצב במועצה האזורית שומרון, בכדי לברר כיצד לסייע לישוב.

בחג נשארו מספר גברים במקום, מרבית התושבים העבירו את החג עם מה שהצליחו למלט מבתיהם במכינה הקדם צבאית במבוא דותן הסמוך. ממועצת שומרון נמסר כי "מתחזק החשד כי השריפה במעוז צבי נוצרה כתוצאה מהצתה מכוונת, ככל הנראה של מחבלים ערבים תושבי הכפרים הסמוכים, כך על פי גורמי ביטחון".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "נגרם נזק עצום לישוב, בנס לא נגרם נזק לבתים ולחיי אדם. האש התחדשה שלוש פעמים במהלך החג, ובזכות התושייה של תושבים מתנדבים, אגף בטחון במועצה אזורית שומרון ולוחמי האש של כיבוי האש נמנע נזק עצום. אנחנו דורשים מהדרג המדיני וממערכת הבטחון להתייחס במלוא החומרה להצתות, בדיוק כמו לפיגוע טרור לכל דבר ועניין.

היחס המקל שנותנים הגורמים בשטח להצתות מעודד את הטרור הזה, שעלול לעלות בחיי אדם ואיבוד רכוש ומגורים לאלפים".

תגובות

Comments System WIDGET PACK