שר התעשייה והטכנולוגיות המתקדמות של האמירויות: ״הזדמנות מרגשת לעסקים ושיתוף פעולה עם ישראל״


שר התעשייה והטכנולוגיות המתקדמות של האמירויות: ״הזדמנות מרגשת לעסקים ושיתוף פעולה עם ישראל״

טכנולוגי 04

טכנולוגיה / טכנולוגי 04 8 צפיות תגובות

שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, שוחח הבוקר (רביעי) עם מקבילו מאיחוד האמירויות, השר לתעשייה וטכנולוגיות מתקדמות וחבר הקבינט הפדרלי של איחוד האמירויות, ד"ר סולטן אחמד אלג‘אבר.

במהלך השיחה דנו השרים על שיתוף פעולה בתחומים בהם יש למדינות עניין משותף, כגון תעשיית החלל האזרחית, תעשיית החקלאות המתקדמת ובפיתוח טכנולוגיות המבוססות על אינטגלנציה מלאכותית. כמו כן דנו השרים על הקמת קרן שתעודד פרוייקטים מדעיים וטכנולוגיים משותפים לאזרחים משתי המדינות, וסיכמו על שורה של מפגשים להמשך קידום שיתוף הפעולה המחקרי והטכנולוגי בין המדינות.

ד״ר סולטן אחמד אלג׳אבר: ״הסכמי אברהם מביאים עימם פרק חדש ביחסים שבין המדינות ובמזרח התיכון כולו. שיתוף פעולה פורה בינינו יצעיד את שתי המדינות במסלול לשגשוג, ליציבות איזורית ולשלום בר קיימא. פיתוח המדע והתעשייה הטכנולוגית הוא יעד אסטרטגי עבורנו, והיחסים החדשים בינינו מביאים עימם הזדמנות מרגשת ללמוד זה מזה, לקיים יחסים עסקיים ולייצר שיתוף פעולה שיביאו עימו קידמה לישראל ולאיחוד האמירויות כאחד. העולם כולו מסתכל עלינו. ביחד נדגים כיצד ניתן לקיים שלום מזן חדש״.

השר יזהר שי: ״אלה הם זמנים מרגשים לאומות שלנו. כאזרח ישראלי וכחבר הממשלה אני שמח שיש לנו ההזדמנות לקיים את השיח הזה ולפתוח בעידן חדש של שלום בין המדינות. יצירת חיבור בין המדענים והיזמים הישראלים ובאיחוד האמירויות יחזק את הקשר החדש שנוצר, ישרת את האינטרסים המשותפים של העמים תביא עימה הישגים חסרי תקדים ושגשוג הדדי לשתי המדינות. אין לי ספק ששיתוף הפעולה בינינו יוליד פיתוחים פורצי דרך שיספקו השראה לכלל אומות העולם״.

תגובות

Comments System WIDGET PACK