שבוע נוסף של מחאות: הפגנות ב-120 מוקדים ברחבי הארץ


שבוע נוסף של מחאות: הפגנות ב-120 מוקדים ברחבי הארץ

וואלה! חדשות

חדשות / וואלה! חדשות 9 צפיות תגובות

חברת הביטוח הפניקס תובעת את חברת כרטיסי האשראי על 120 מיליון שקל. התביעה הוגשה הבוקר (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ונתבעים בה גם החברה וגם היו"ר תמר יסעור והמנכ"ל רן עוז.

התביעה היא בגין נזקים שנגרמו לפניקס לטענתה כתוצאה מהפרת התחייבותה של ישראכרט להקים עם הפניקס מיזם משותף וניהול משא ומתן במקביל לעסקה נוגדת עם הראל, בחוסר תום לב.

בתחילת ינואר חתמו הפניקס וישראכרט על מזכר הבנות להקמת מיזם משותף בתחום האשראי הצרכני, לאחר מו"מ ממושך. אבל שבוע לאחר מכן הודיעה ישרכארט כי קיבלה הצעת רכישה מלאה שלה על ידי הראל. הפניקס טוענת בתביעה כי "ישראכרט ונושאי המשרה שהובילו את המשא ומתן מטעמה, הפרו חובות – חוזיות ונזיקיות – כלפי הפניקס, בכך שהם הסתירו את המגעים המקבילים שנוהלו עם הראל; נקטו בחוסר תום לב במשא ומתן ובכך למעשה הפרו את ההסכם המחייב שנכרת בין הצדדים".

הפניקס טוענת כי "המיזם המשותף להפניקס ולישראכרט מצד אחד, ורכישת ישראכרט על ידי חברת הראל מצד שני – הן עסקאות נוגדות שאינן יכולות לדור בכפיפה אחת. שכן, מדובר בעסקאות נוגדות בכל מובן, וכי אין כל תוחלת או אפשרות כי הראל, מתחרה ישירה של הפניקס, תעמיד אשראי ללקוחותיה של הפניקס (מטעמים ברורים וגם מטעמי הגבלים עסקיים)".

הסכום של 120 מיליון שקל נגזר מהתחזיות של הפניקס לשווי החברה המשותפת שאמורה הייתה לקום, על בסיס הערכות שווי פנימיות לתחזיות הכנסות ורווח של החברה המשותפת.

מזכר הכוונות היה לתקופה של חמש שנים עם הארכה לחמש שנים נוספות. הפניקס טוענת גם כי נחשפה בעצם ההסכם מול מתחרים של ישרכארט, חברות כרטיסי אשראי אחרות, וגופים נוספים וחסמה גם הצעות אלטרנטיביות.

"כתוצאה מהתנהלותה של ישראכרט והנהלתה הבכירה, נגרמו להפניקס נזקים הרובצים לפתחה של ישראכרט ונושאי המשרה מטעמה. מעבר לנזקים הישירים כתוצאה מאובדן הזמן והמשאבים שהושקעו בבניית המיזם, נוצרו נזקים של אובדן הכנסות ועיכוב משמעותי בביצוע ויישום התוכנית העסקית", טוענת הפניקס המיוצגת בידי עורכי הדין בעז בן צור, גיא רווה ויוגב יהושע, ממשרד בן צור ושות'.

לעיתוי התביעה יש משמעות גדולה שכן ביום שני אמורים בעלי המניות של ישרכארט להצביע אם לאשר את ההצעה של הראל לרכוש את מלוא מניות ישרכארט ב-3.3 מיליארד שקל.

מישראכרט נמסר בתגובה: "ישראכרט דוחה את הטענות על הסף. מדובר בניסיון נואש למחזר טענות חסרות שחר שכבר נענו על ידינו במלואן, ושעולה חשש בדבר המניעים שבבסיסן.

העובדה שהתובעת בחרה להפיץ את התביעה לתקשורת מבלי שטרחה להמציא אותה לחברה מעידה שהגשתה אינה אלא תעלול יחסי ציבור".

תגובות