העיצומים בבנק ישראל נמשכים: שלט ענק נגד מנהל משאבי אנוש נתלה במטה


העיצומים בבנק ישראל נמשכים: שלט ענק נגד מנהל משאבי אנוש נתלה במטה

כלכלה 04

כלכלה / כלכלה 04 13 צפיות תגובות

ממשיכים העיצומים בבנק ישראל. בדומה ליום חמישי האחרון, העובדים סיימו לעבוד היום (ראשון), בשעה 14:00 כחלק מסכסוך העבודה הקיים בבנק. שלט ענק עם המילה ״לך״ נתלה לפני דקות אחדות במטה הבנק.

באסיפת עובדים שהתקיימה בשבוע החולף אמר יו״ר הוועד ד״ר יובל מזר, כי ״מזה תקופה ארוכה שהנהלת הבנק פועלת ומקדמת נושאים רבים, תוך התעלמות מוחלטת מנציגות העובדים.  על אף ניסיוננו פעם אחר פעם להגיע להידברות וניהול מו״מ אמיתי לא נתקלנו באוזן קשבת בסוגיות הבאות:

העברת תפקודם של עובדי הבנק לצורות העסקה עוקפות הסכמים והסדרים קיבוציים בהיקפים הולכים ועולים לרבות עובדי קבלן, יועצים ומיקור חוץ. להעברה זו יש השלכה ישירה על פגיעה בעובדים, בקידומם ובכח הארגוני.

כוונת המעסיק לבצע שינויים מבניים וארגוניים חד צדדים בחטיבות הבנק מבלי לעדכן את נציגות העובדים.

דרישת נציגות העובדים להפסקת הצבת עובדים בכוננויות מעבר למכסת הכוננויות שניתנה להם.

הימנעות הנהלת הבנק להעברת מידע הנדרש לנציגות העובדים למען תפקודה השוטף.

קליטת עשרות עובדים חדשים למבנה הבנק ברחוב יבנה, שאינו ערוך לכמות גבוהה של עובדים.

עוד אמר ד״ר מזר: ״חשוב לנו לציין כי לאחר שיחות שקיימנו עם רבים מהעובדים נוכחנו לגלות עד כמה עילות אלו מסבות נזק רב לתפקוד השוטף וקושי לשמור על הרמה המקצועית הגבוהה הנהוגה בבנק. התנהלות לא ראויה זו פוגעת בעובדים באופן ישיר ומשקפת את הרוח הכללית השורה בהנהלה גם בעניינים האחרים שעל הפרק.

אנו תקווה שההנהלה תחזור לפסים של הידברות אמתית כדי למצוא פתרונות לכל הבעיות הנובעות מהמהלכים אותם היא מובילה, לרווחת הבנק ועובדיו״.

תגובות