המנגינה שאי אפשר להפסיק: 5 תחנות רכבת, 5 פסנתרנים, 5 סיפורים מרגשים


המנגינה שאי אפשר להפסיק: 5 תחנות רכבת, 5 פסנתרנים, 5 סיפורים מרגשים

וואלה! תרבות

בידור ותרבות / וואלה! תרבות 40 צפיות תגובות

סיפור האהבה של זיקו אברמוב עם הפסנתר התחיל בגיל 20 אחרי שאיבד את ראייתו. אחרי ששמע ספר-אודיו להעצמה אישית, הוא התחיל להתאמן המון שעות ביום. הוא ניגן וניגן, השתפר בנגינה - עד שהחליט לנגן בתחנת הרכבת להנאת העוברים והשבים. כתבו לו מכתבים שבהם נכתב: "אתה מוציא אותנו מדיכאון", "כשאנחנו רואים אותך, אנחנו מקבלים השראה". פעם אחת, בזמן שניגן על הפסנתר בתחנת סבידור מרכז שבתל אביב, ניגשה אליו בחורה והתחילה לדבר איתו. הוא שאל אותה "מה דעתך שנלך לשתות קפה?", היא ענתה לו "בכיף, למה לא". אחרי תשעה חודשים הם התחתנו. "מה שקרה לי פה בתחנת הרכבת זה הדבר הכי טוב שקרה לי", הוא מסכם.

זה הסיפור המרגש של זיקו. הסיפור הזה מוצג בסדרת רשת חדשה שמציגה חמש דמויות מעוררות השראה שכל אחת מהן נושאת סיפור אחר עם פסקול חיים שונה. שני הדברים שמחברים בין כולם הם הפסנתר ותחנת הרכבת. כמו זיקו שהתעוור ומצא את אשתו בתחנת סבידור מרכז, אפשר למצוא בסדרת הרשת גם את יונתן שגדל בצרפת והפסנתר בתחנת נתב"ג משמש עבורו שפה בינלאומית; את צליל הירושלמית שנזכרת בגיבור היצירה שלה; את צופית המגשרת בתחנת באר שבע בין העולם הדתי שבו גדלה לבין העולם החילוני שבו היא חיה; ואת ד"ר סשה בקמן שמשלבת בין לימודי הפיזיקה בטכניון לאלבום אלתורים בתחנת כרמיאל.

סדרת הרשת הזו מוצגת במסגרת פרויקט "מנגנים בתחנה" של רכבת ישראל. הפרויקט הזה הושק לפני שבע שנים במטרה ליצור במה איכותית לנגנים מכל הסוגים, מקצועיים וחובבנים כאחד. אמנים רבים אף זכו לחשיפה לקהל רחב ומגוון, ואילו הנוסעים שנהנו מהיצירות שבדרך לקחו חלק בלידת יוצרים חדשים מבלי שידעו. הפסנתרים פרושים בתחנות רבות: אופקים, אחיהוד, אשדוד, באר שבע צפון/אוניברסיטה, בית שאן, בת ים יוספטל, הוד השרון - סוקולוב, חולון וולפסון, חיפה בת גלים, יבנה מערב, יקנעם - כפר יהושע, ירושלים - יצחק נבון, לוד, כפר סבא - נורדאו, כרמיאל, מודיעין מרכז, נתב"ג, נתיבות, נתניה ספיר, עפולה, פ"ת קרית אריה, צומת חולון, ראש העין צפון, ראשל"צ משה דיין, רעננה - דרום, שדרות, ת"א אוניברסיטה, ת"א ההגנה, ת"א סבידור מרכז.​

צפו בחמשת הסיפורים המרגשים של חמש הדמויות - זיקו, סשה, צופית, צליל ויהונתן:

תגובות